Fuar Stand Tasarımları

Fuar standınız firmanızın kartviziti gibidir. Büyüklüğü ve tasarımı ile ürün kimliğinizi ve firmanızın önemini yansıtır. Dolayısıyla standınız mümkün olduğu kadar kusursuz olmalı, ziyaretçilerinizin bütün duyularına hitap etmelidir.

Fuar Stand Tasarımları

Firmanızın yurt içi veya dışında katılımcısı olacağı bir fuara katılış amacı ve sergilediğiniz ürün veya hizmetleriniz hakkındaki bilgileri en efektif şekilde tanıtabileceğiniz fuar görsellerinizi oluşturarak tanıtımınızı doğru yapmanızı sağlıyoruz.

Fuar Stand Tasarımları konusunda öneriler sunuyor ve sizin için en efektif dizaynı yaratıyoruz.  Stand alanınız ziyaretçilerin ürünleri rahatça inceleyebileceği genişlikte olmalı. Ürünlerle ilgili; panolar, roll up ve örümcek standlar, afişleriniz, billboardlarınız, dön kartlarınız, stand ön cephe ve arka cephe giydirmeleriniz, yanlarda boşluklar varsa o alanlara yönelik tasarımsal çalışmalar, üst alınlık yazınız, stand içi ve fuar alanı içi yönlendirme tabelalarınız, katalog, broşür, insert gibi standınızdaki tanıtım ürünleriniz, masa üstü bayrak vb sunum ürünleriniz kısaca fuar alanında markanızı tanımlayan her ürün doğru tasarlanmalı ve sunumu da doğru yapılmalıdır. Stand büyüklüğünün yanı sıra, standın tamamının ahenkli olması ve kurum kimliği ile bütünleşmesi de önemlidir. Bu konuda standın ebatları ve yapısı da bir etkendir.

Standın verimli kullanımını sağlamak, fuardan azami verimi alabilmek için fuar esnasındaki stand konseptini çok iyi hazırlamak gerekir. Çünkü gelen ziyaretçiler bütün fuar alanını dolaşmakta, ama ilgilerini ve önceliklerini daha prestijli olduğunu düşündükleri standlara yöneltmektedirler.

Bu açıdan bakınca, fuar alanında aynı veya yakın sektör kuruluşlarıyla aynı bölge içinde olmak, fuara hedefli gelen ziyaretçiyi çekebilmek için çok önemlidir. Benzeş firmalarla bir arada olduğunuz andan itibaren de asıl vurucu argümanlarınız ön plana çıkmalı yani stand tasarımlarınız ve tanıtıcı ürünleriniz ile kendi segmentinizdeki firmalardan ayrışabilmelisiniz.

Tüm Dünyada fuar standları, ya tam açık ya yarı açık yada tamamen kapalı dizaynlardan biri tercih edilerek yapılmaktadır. Bu bazı fuarlarda size serbest alan olarak bırakılırken bazı fuarlarda da zorunlu tutulmaktadır. Özellikle tamamının kapalı olduğu ve bunun zorunlu utulduğu fuarlarda standınıza yönelik yapacağınız reklam çalışmalarında uzman tasarımcılarımızın önerilerine kulak vermenizi tavsiye ediyoruz. Açık ve yarı açık standlarda ise görsel albeni her zaman abartılı ve çok maliyetli sunumlar gerektirmez!

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...