Logo Tasarım

Logo Tasarım 10 Yıldır Arasokak İstanbul’un İşi!

Logo markanın dış Dünyadaki en önemli temsilcisidir. Logonuz veya varsa markanıza ait Logo Type ile markanızı yazılı, görsel, interaktif ve out door mecralarda temsil edersiniz.

Logo Tasarım İş Örnekleri

Size Özel Logo Tasarım

Markanıza ve imajınıza yönelik akılda kalan ilk şey logonuzdaki tasarımsal farkındalıktır. Ardından kullanılan renkler ve semboller gelir. Çizimsel çalışma, harflerin kullanım biçimi, seçilen font, seçilen puntoların tamamı logonuzu algıda ayrıştıran öğelerdir. Varsa logo ile bütünlük sağlayan ve kesinlikle uzun olmaması gereken logo altında kullanılan marka sloganınız da aslında tüketicilerin gözünde logonuzun bir parçasıdır.

Logo tek başına bir kimliktir. Ardındaki bir KOBİ yi, butik bir işletmeyi yada devasa bir üretim tesisini temsil eder logo. Lojistik altyapınızı, müşteri ilişkileri yönetim biçiminizi, ürün ve hizmet kalitenizi logonuz tek başına temsil eder, çünkü size dair akılda kalan ilk ve en önemli unsurdur o. Markanıza ve kurumunuza ait tüketicilerin ve kamuoyunun olumlu veya olumsuz tüm algıları logonuzun temsil ettiği sembol ve harflere yüklenir, çünkü sizin dış yüzünüz olan logonuz isminizden, hizmet ve  ürünlerinizden önde geldiği için ne kadar başarı varsa o sembolde, ne kadar başarısızlık varsa da yine o sembolde toplanır.

Yaratıcı Logo Tasarım

İnternetin iletişim dünyasında yarattığı muazzam gelişme algıda seçicilik ve kalite odaklı talepleri de yükseltti. Bu durumda markanızın imajının logodan başlayacağı gerçeği daha da belirginleşti. Günümüzde logo  bir şirketin kimliğini yansıtan en önemli görsel öğe konumunda. Bu bakımdan logo bir şirketin vizyonu açısından oldukça büyük bir önem taşıyor. Şirketlerin sayısının her geçen gün artması logo tasarımına verilen önemin de artmasını da tetikliyor. Globalleşen dünyada işletmeler artık misyon kadar vizyonun yani dış görünümün de önemli olduğunu fark etmiş durumdalar.

Bir markanın imzası olarak tanımlanabilecek logo kurum kimliğini üstlenmesi açısından başlangıç düzeyle yapılması ve tasarlatılması gereken bir semboldür. Çünkü o firmanın yaptığı her iş bundan sonra o logo ile anılacaktır. İşte bu nedenledir ki ne kadar iyi bir logonuz varsa o kadar da iyi bir imaj ve görüntünüz var demektir.

Amblem Tasarım Hakkında

Logo tasarımının önemi sebebiyle tasarım ajanslarının hemen hepsi bu alanda hizmet sunmaktadır, bu doğal bir süreçtir. Ancak bu alanda kendini yenilememiş ve deneyimleri yüksek olmayan ajansların  yeterli tecrübeye sahip olmadıklarından ötürü  logo tasarımları etkisiz kalabiliyor. İhtiyaçlarını doğru analiz edilememesi, şirket profilinin ve faaliyet alanının yeter düzeyde bilinmiyor olması ilgili ürünün de yetersiz kalmasına sebep olabiliyor.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...